Меню сайту

Події та досягнення

Корисна інформація

Друзі сайту

Статистика

В період з 14 по 31 березня 2016 року в Сокальській районній поліклініці – дні діагностики та профілактики глаукоми . Відбудеться масове вимірювання інутрішньоочного тиску населення (каб.9, каб.44).


  • Глаукома – це хронічне прогресуюче захворювання , пов’язане з незворотнім ушкодженням зорового нерва , характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску . Займає друге місце серед причин сліпоти у світі , призводить до інвалідності .Підступність її полягає в тому , що  початкова стадія безсимптомна – гострота зору є високою, а незначні зміни в полі зору пацієнт не помічає .За даними аналізу по Україні , раннє виявлення глаукоми відбувається якраз під час попередніх чи періодичних медичних оглядів . При звертанні за лікуванням найчастіше діагностується розвинута , глибока стадія захворювання , коли прогноз для зору є малосприятливим.


    Враховуючи те , що з віком ймовірність розвитку глаукоми зростає . особам . яким за 40років , рекомендовано щорічно проходити комплексну діагностику зору з вимірюванням внутрішньо очного тиску . Також до факторів ризику належать хворі на цукровий діабет , із серцево-судинною патологією, глаукома в близьких родичів.


    Найкращою профілактикою глаукоми є її раннє виявлення. Адже зниження внутрішньочного тиску на ранній стадії сповільнює її прогресування та дозволяє вести  повноцінний спосіб життя . Збережіть зір на роки !

    Лікар – офтальмолог                                              Занько О.Б.